Szukaj na tym blogu

9.04.2013

The Island Of The Dolls / Miss Malwia

 
Od kiedy mój meksykański przyjaciel opowiedział mi o wyspie ukrytej wśród kanałów Xochimilco niedaleko Mexico City, wiedziałam, że muszę tam pojechać. Wyspa jest obecnym domem setek zepsutych, przerażających lalek. Ich korpusy bez kończyn i głowy bez oczu zdobią całą wyspę. Człowiekiem, który zapoczątkował ten lekko przerażający zwyczaj był niejaki Don Julian. Legenda mówi, że w kanałach utonęła mała dziewczynka, a Don Julian poprzez zbieranie lalek chciał uchronić ją po śmierci przed demonami. Nigdy nie udowodniono istnienia dziewczynki. Historie, które słyszałam o tej wyspie były mniej więcej takie same, więc coś jest na rzeczy ;) Tak czy inaczej wiedziałam, że będzie to wprost idealne miejsce na zaprezentowanie mojego nowego, ulubionego dodatku- uprzęży! Uprząż autorstwa polskiej projektantki Miss Malwii (pierwszy kontakt z kolekcją Miss Malwii miałam w zeszłym roku podczas sesji zdjęciowej i od razu zakochałam się w jej akcesoriach;) nie jest co prawda tak przerażająca jak lalunie na zdjęciach, ale przypomina mi pewien mroczny styl w modzie, który kocham. Poza tym to świetny dodatek, istny majstersztyk. Mój plecak był tylko niezbędnym akcesorium podczas wycieczki. Wiem, że niekoniecznie pasuje do mojego poważnego look'u, ale uwielbiam go! Jest przesłodki i cholernie poręczny. Zamierzam wybrać się na wycieczkę w inne przerażające miejsca, znalazłam już nawet (a raczej mój chłopak;) kilka takich w Europie. Nie mogę się doczekać!

_______________________________________________________________________________
English: Ever since my Mexican friend told me about the island in the canals of Xochimilco near Mexico City, I knew I needed to go there. The island is the current home of hundreds of mutilated, terrifying-looking dolls. Their decapitated heads, severed limbs and blank eyes adorn everything around. Don Julian was the guy who started this creepy custom. "The old story goes that a girl once drowned on the island, and by collecting dolls, Don Julian belived he could keep at bay the demons that were trying to get to her in the afterlife. The girl's existence has never actually been proven"*. I have also heard three other similar stories. I knew that this place would be perfect to show you my new favorite accessory- the harness! The harness made by polish designer Miss Malwia is not as creepy as the dolls you see in the pictures, but it reminds me of the dark style that I love in fashion. Moreover, it's basically a masterpiece. My backpack was the only accessory that was necessary during the trip; I know it doesn't fit perfectly with the serious look, but I love it. It's cute and f*****g handy! I'm going to find other places like this, I already found (pardon, my boyfriend did) something about horrific places in Europe... So excited. Stay tuned.

pics_ fake / harness_ miss malwia / jumpsuit_ zara / boots_ h&m / backpack_ mexican hand made

7 komentarzy :

 1. Cały ten klimat i ty dopełniasz całości ! Podoba mi się to

  Supeer
  Pozdrawiam:)
  My Second Hand

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdybym tak na żywo zobaczyła tak wiszące lalki, bym uciekła z krzykiem z prędkością światła, klimat jest, ale przerażający :P

  OdpowiedzUsuń
 3. rzeczywiscie dosc przerazajace sa te lale... az strach sie bac ! bardzo fajny prosty zestaw, ktory przypadl mi do gustu.

  pozdrawiam Kasia

  OdpowiedzUsuń
 4. gorgeous style, adoring your blog miss!
  would love to see you wearing casper&pearl one day!

  lots of love from the c&p girls,
  casper&pearl blog
  xx

  OdpowiedzUsuń
 5. zakochałam się w tych zdjęciach!

  OdpowiedzUsuń